Legionella pheumophila

Home / Legionella pheumophila

 

Odstranění bakterií Legionella ve vaší vodě – rychle a efektivně!
Naše metody dosahují rychlé a efektivní eliminace bakterií Legionella v teplé vodě během několika hodin, a to v souladu s platnou legislativou. Po dezinfekci je vaše voda v celém objektu okamžitě bezpečná k použití.

 

PREVENCE I RYCHLÁ REAKCE V PŘÍPADĚ POTŘEBY

Nabízíme preventivní dávkování dezinfekce, ale diskrétně a účinně zasahujeme i v případě, že je váš systém již kontaminován bakterií Legionella.

Kompletní řešení pro čistou vodu

Specializujeme se na dodávku dávkovacích zařízení pro dezinfekci pitné i teplé vody, která následně pravidelně udržujeme. Navrhujeme úpravy ohřevu a distribuce teplé vody, které účinně eliminují riziko přítomnosti bakterií Legionella. Zaměřujeme se na technické vodní obslužné systémy (TVOS). Kromě toho dodáváme i kompletní výměníkové stanice, úpravny vody a další potřebné vybavení.

NAŠE HLAVNÍ VÝHODY - Proč zvolit nás

Trvalá eliminace nežádoucích mikroorganismů:

 • Zajišťujeme trvalou eliminaci bakterie Legionella pneumophila a jiných nežádoucích mikroorganismů, jako jsou Pseudomonas, Staphylococcus aureus, Mycobacteria, a další.

Účinná dezinfekce bez poškození:

 • Zaručujeme šetrný přístup k potrubí a dalším materiálům vodovodu.
 • Bez rizika prasknutí potrubí.

Plná shoda s legislativou:

 • Dodržujeme platnou legislativu a vyhlášku 252/2004 Sb.

Široký výběr dezinfekčních metod a biocidů:

 • Nabízíme různé varianty dezinfekce a typy šetrných biocidů, aby bylo řešení co nejvhodnější pro váš technický vodní obslužný systém (TVOS) a typ budovy.
 • Zaručujeme nejvýhodnější cenu na trhu.

Inovativní technologie a dávkovací zařízení:

 • Spolupracujeme s vědci na vývoji vlastních dávkovacích zařízení a moderního elektronického systému monitoringu a inteligentního řízení dezinfekce.
Legionella ve vodě

DISKRÉTNOST A INDIVIDUALITA

Po kontaktu s vámi vypracujeme nabídku přizpůsobenou vaší situaci s minimálními náklady a šetrností k potrubí a dalším materiálům vodovodu. Našim klientům garantujeme plnou diskrétnost a zachování vašeho soukromí.

Důkaz, že naše služby skutečně fungují

Naše profesionalita je potvrzena řadou referencí z prestižních zdravotnických zařízení po celé České republice. Kromě nemocnic se staráme o dodávku bezpečné vody také do hotelů, lázní, věznic, domovů seniorů, výrobních hal a dalších objektů. Díky mnohalettým zkušenostem v oblasti dávkování dezinfekce a odběru mikrobiologických vzorků vám poskytujeme maximální garanci, že váš systém je v bezpečí až do posledního distribučního místa. Podívejte se na naše reference.

 

Profesionální péče o vaši bezpečnost

Náš tým odborníků se stará o každý detail, abychom zajistili, že vaše dezinfekční zařízení pracuje s maximální účinností a spolehlivostí. S pravidelnými kontrolami a údržbou vám garantujeme neustálou ochranu proti bakterii Legionella a klidný spánek bez obav o kvalitu vaší vody.


Další služby 

 • Inženýrink:
  • Poskytujeme inženýrské služby v oblasti technických vodních obslužných systémů.
 • Testování a měření:
  • Provádíme testování a měření s cílem posouzení hygienického rizika.
 • Analýzy a znalecké posudky:
  • Nabízíme analýzy a znalecké posudky hygienického rizika a jeho vlivů na životní prostředí („EIA“) dle zákona 100/2001 Sb.


Proč volit chemickou dezinfekci před termodezinfekcí?

Chcete se stát zodpovědným provozovatelem? Myslíte si, že občasná termodezinfekce postačuje k udržení bezpečí? Opravdu věříte, že to stačí?

POZOR: Termodezinfekce může poškodit materiály vnitřního vodovodu a výrazně zkrátit jeho životnost. Aby byla termodezinfekce účinná, teplota vody musí nárazově překročit 70°C na každém výtokovém místě, ideálně až 80°C. Takové vysoké teploty mohou poškodit materiály vodovodu a způsobit praskání potrubí. Naším řešením je chemická dezinfekce s použitím šetrných biocidů. Dejte přednost bezpečné cestě.


Legionella pneumophila a termodezinfekce

 

Podívejte se na tento graf, který ukazuje, jak se potrubí rapidně přehřívá během termodezinfekce.  Červená čára znázorňuje významné přehřátí potrubí během 45 minut až na 72 stupňů Celsia. Chemická dezinfekce je nejen levnější než termodezinfekce, ale má menší vliv na materiály.

 

Odolnost Legionel a biofilmu vůči chlóru a termodezinfekci

Legionela je tvrdým soupeřem, který odolává běžným postupům jako je chlorování a termodezinfekce. Víte, že pouze 10 % Legionel se nachází přímo ve vodě? Zbývajících 90 % přežívá ukrytých v biofilmu, kde parazitují na různých mikroorganismech. Tyto partičky biofilmu se mohou kdykoliv uvolnit a cestovat po vodovodní síti.

Jak se s nimi vypořádat? Musíte odstranit celý biofilm. A to není jen tak. Biofilm se ukrývá nejen na hladkých površích, ale i v usazeninách v trubkových spojích a místech s nepravidelným prouděním. Navíc, některé druhy Legionel jsou tak odolné, že přežijí i teploty 90°C!


Bakterie legionella pneumophila

 

 

Trvalá eliminace Legionely?

Trvalým řešením je nasazení silných dezinfekčních prostředků jako je generátor chlordioxidu nebo biocid PERMAGNA, které proniknou hluboko do biofilmu a zničí všechny Legionely. Ale pozor, výběr správného biocidu a způsob jeho aplikace hrají významnou roli. 

Program DEZINFEX: Vaše komplexní řešení

Představte si program DEZINFEX jako vašeho věrného partnera v boji s bakterií Legionella a dalšími riziky ve vašem vodním systému. Spojení důkladného monitoringu, dávkování ochranných biocidů, stabilizace teploty a vyvážení celého systému nese s sebou nespočet výhod:

 • Komfort pro vás: Okamžitá dostupnost teplé vody a to i na nejvzdálenějších místech, s hygienickou jistotou do 15 sekund.
 • Spokojenost pro provozovatele: Prodloužení životnosti systému, až 40% úspora na provozních nákladech na ohřev a dle platných vyhlášek zajištění hygienicky nezávadné vody.
 • Zlepšení kvality vody: Snížení zákalu a zlepšení organoleptických vlastností.


Náš přístup je komplexní – jen dávkování nestačí !

Prevence bakterie legionella pneumophila v teplé vodě


Nejen teplá voda, ale i chladící věže mohou být ohrožené Legionellou. Také pro tuto oblast je tu systém DEZINFEX, který šetrně dávkuje dezinfekci, prodlužuje životnost systému a přináší další výhody. Dezinfekce pitné vody se stává standardem, a pro její provádění doporučujeme biocidy jako PUROCIL 11 nebo PERMAGNA, případně další biocidy podle charakteristiky vody.


Inovativní technologie a dávkovací zařízení DEZINFEX

Spolupracujeme s vědci na vývoji vlastních dávkovacích zařízení a moderního elektronického systému monitoringu a inteligentního řízení dezinfekce. Dávkování dezinfekce může probíhat pomocí dávkovacích stanic, připojením výrobníku dezinfekce přímo na místo a dalších metod:

 • 4D LEGIO*X ECO: Moderní digitální dávkování dezinfekce s univerzálním přístupem a šetrným střídáním dezinfekčních látek. Vysoká spolehlivost a nízké provozní náklady.
 • OXIPERM OXI: Generátor oxidu chloričitého pro výrobu chlordioxidu. Vysoká spolehlivost a nízké provozní náklady.
 • ELEKTROCHEM: Výrobník elektrochemicky aktivovaného roztoku ze solanky. Opět s vysokou spolehlivostí a nízkými provozními náklady.

Dávkovací zařízení DEZINFEX proti bakterii Legionella jsou nejen vysoce úsporné, ale také nejúčinnější na trhu. A to za ceny, které nemají konkurenci. S našimi zařízeními nejenže šetříte na provozních nákladech, ale zároveň eliminujete potřebu běžných postupů, jako je přehřívání nebo termodezinfekce. Díky mnohalettým zkušenostem v oblasti dávkování dezinfekce a odběru mikrobiologických vzorků vám poskytujeme maximální garanci, že váš systém je v bezpečí až do posledního distribučního místa.

Náš přístup je nejen o kvalitě, ale také o efektivitě a šetrnosti k materiálům. Navrhneme vhodné úpravy a úsporná opatření, abychom zajistili ekonomický a bezpečný provoz vašeho vodovodu.


Zlepšení efektivity dávkování biocidů: Naše doporučení

Pokud již používáte biocidy, je důležité střídat jejich použití a dodržovat správnou kombinaci. Nabízíme vám nejvhodnější kombinaci biocidů pro odstranění bakterií Legionella s levným a trvale úsporným řešením. Dezinfikujeme teplou vodu a provádíme šokovou dezinfekci vnitřního vodovodu a nejkontaminovanějších stoupaček.

Biocidy jako PUROCIL 11, PERMAGNA, Sanosil Super 25 Ag nebo generátor chlordioxidu a elektrochemicky aktivovaný roztok mohou být účinné, ale pouze při správném použití. Jedině ověřené postupy zaručují efektivní výsledky a rentabilitu. U nás se můžete spolehnout na správné postupy, které dodržujeme u každého zákazníka.

Pokud již dávkujete biocidy, rádi vám poradíme, jak dávkovat úsporněji a efektivněji. 


Revoluční řešení proti Legionelle za dosažení úspory vody

Program DEZINFEX nabízí revoluční přístup k eliminaci legionel a zároveň umožňuje výrazné úspory na spotřebě vody a ohřevu. Komplexní přístup zahrnuje multidisciplinární strategie, které vedou k maximálním úsporám až 40 %. Nejde jen o likvidaci bakterií, ale také o vylepšení služeb pro naše zákazníky.

V objektech s technickými vodními systémy (TVOS) je nutné řešit zabezpečení proti bakteriím, zejména v případě teplé vody, která je ohřívána a distribuována potrubím. Zde přicházíme my s řešením. Naše dávkovací zařízení dokážou efektivně eliminovat legionely a zároveň šetřit na spotřebě vody i ohřevu.

Komplexní monitoring FNHK OHK Q + teplota PWH a PWH-C

Zde je příklad grafu z technického monitoringu teplé vody, tedy spotřeb a teplot.


Monitorujeme a měříme vše, co je potřeba. Čím více údajů máme k dispozici, tím lépe můžeme optimalizovat systém a dosáhnout velkých úspor. Už jste si někdy spočítali, kolik vás stojí 1 m3 teplé vody? Nyní je správný čas začít šetřit a přestat plýtvat vodou.

Máme mnoholeté zkušenosti s dávkováním dezinfekce a monitorováním vodovodních systémů. Spolehněte se na naše know-how a doporučení pro úsporné a efektivní dávkování dezinfekce. Nabízíme nejen jednoduchá, ale i plně automatická řešení, která budou pracovat tak, jak mají.


Nezklamte se výběrem dodavatele dezinfekce: Video ukazuje, jak to může špatně dopadnout.

VIDEO s příkladem špatného řešení chemické dezinfekce teplé vody, kdy se dodavatel snaží dodávat co nejvíce nevhodné dezinfekce. Buďte obezřetní při výběru dodavatele dezinfekčních prostředků: Kvalita a správná aplikace jsou klíčové!